Sitenizin SEO Uyumluluğu Nasıl Kontrol Edilir?

Günümüzde her alanda artan rekabetle birlikte sitelerdeki SEO yapısı çok daha önem kazanmaya başladı. SEO için çok fazla kaynak var ve mutlaka bir tanesini okuyup ona göre SEO yapınızı kurmuşsunuzdur. Peki doğru olup olmadığını nasıl kontrol edebilirsiniz. Aşağıdaki araçları kullanarak sitenizin yapısını otomatik kontrol ettirebilirsiniz.

http://www.seohocasi.com/seo-analiz/ – Türkiye’de önde gelen SEO sitelerinden biri olan seohocası ‘nın verdiği araç sayesinde sitenizi kontrol ettirip, düzeltmeniz gereken yerler konusunda öneri alabilirsiniz.

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/ – SEO konusunda artık sadece içerik yeterli olmuyor sitenizin yüklenme hızı da google açısından çok önemli. Bu siteyi kullanarak sitenizin yüklenme hıznı öğrenip düzetmek için neler yapılması gerektiğini bulabilirsiniz.

http://www.siteliner.com/ – SEO açısından en önemli olan şey şüphesiz ki özgün içerik. Bu site sayesinde sitenizin linkini vererek içeriklerin ne kadar özgün olduğunu kontrol edebilirsiniz.

https://varvy.com/tools/ – Bu site sayesinde sitenizin linki vererek mobil uyumluluktan hıza bir çok alanda sitenizi kontrol ettirebilirsiniz.

http://www.exadium.com/tools/metadata/ – Bu site sayesinde SEO açısından en önemli kısımlar olan sayfa başlığı, açıklama ve anahtar kelimeleri görebilirsiniz. En büyük kolaylığı bir excel listesindeki 100 lerce linki verip hepsinin analizini tek bir yerde görebilirsiniz.

http://ipullrank.com/tools/map-broker/index.php – Bu site ile google robotlarının okuduğu sitenizin sitemap yapısını kontrol ettirebilirsiniz.

http://tools.seochat.com/tools/broken-links-images-tool/ – SEO açısından içerik yanısıra sitenizde bulunana kırık resimler ve kırık linkler de çok önem kazanıyor. Google karşılığı olmayan link yada resim gördüğünde sıralamanızı düşürür. Bu site sayesinde link vererek sitenizdeki kırık link ve resimleri bulabilirsiniz. Tek eksi yanı sitenizdeki tüm sayfaları tek tek vermeniz gerekiyor.

http://dersatolyesi.com/web-sitenizi-mobilde-nasil-test-edebilirsiniz/ – En önemli kısımlardan biri sitenizin mobil uyumluluğu, google artık mobil uyumlu olmayan siteleri liste başlarında listelemiyor. Bu yüzden sitenizi mutlaka linkteki sitelerden birine kontrol ettirip ona göre ilerlemelisiniz.

You may also like...