7 Kullanışlı Ücretsiz Online Eğitim Sitesi

Eğitim her zaman insanlık için oldukça faydalı ve ayırt edici olmuştur. Ancak bazen kendimizi geliştirmek için ya zamanımız yada eğitime ayıracak bütçemiz olmuyor. Aşağıdaki 7 kullanışlı ücretsiz online eğitim sitesi ile artık kendinizi kolaylıkla geliştirebilirsiniz.

Open Culture Online Courses

onlineculture

Eğer nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız Open Culture ‘ın ücretsiz eğitim listesi tam size göre. Bünyesinden üniversitelerden derlenmiş 1200 den fazla video ve içerik barındırmakta. Site içerisinden tam olarak aradığınız konuyla ilgili eğitim veren üniversitelerin kaynaklarına da ulaşabilirsiniz.

 

Academic Earth

1636405-650-1461916584-academic

Academic Earth MIT, Harvard, Princeton, Stanford, Yale gibi birçok üniversitenin kaynaklarını bir araya getirip sizlere sunuyor. İstediğiniz üniversiteyi seçerek bilgilerine ulaşabilirsiniz.

edX

edx

edX te birçok üniversitenin kurslarını bir araya getiriyor. İstediklerinize kayıt olup canlı yada daha sonra izleyebilirsiniz.

University Of the People

people

UoPeople bir çok ücretsi kurs sunmakta yalnız sertifika almak isteyen öğrencileri kurs sonlarındaki sınavlara girmek için ücret ödemeli.

TED-Ed

teded

Çok daha genel bir eğitim için  Ted-Ed ideal bir site. Konularında uzman kişiler videolarını yükleyebiliyor ve sizler onların tecrübelerinden faydalanabilirsiniz. Videoların birçoğu çoklu dil seçeneği yada alt yazı sunuyor.

Сoursera

coursera

Coursera dünya üzerindeki bir çok üniversite ve kurum ile anlaşması olduğu için, çok çeşitli konularda eğitimler içeriyor. Öğrenciler sadece eğitim almakla kalmıyor, eğitimcilerle konuşup öneriler alabiliyorlar.

Khan Academy

khan

Khan Academy MIT de okuyan bir gencin uzak bir şehirdeki kuzenini eğitmek için kurduğu bir site. Bu kurslar zaman içerisinde o kadar fazlalaştıki, Khan Academy şu an bünyesinde 4200 ücretsiz kurs barındırmakta.

You may also like...